O nas

Gliny wędkarskie stały się osią mojej działalności u jej początków. Do opracowania poszczególnych receptur w przyczyniły się nie tylko podstawy wędkarskie ale również naukowe.

Z perspektywy czasu mogę ocenić, iż największą rolę odegrał mój background naukowy. Jestem absolwentem geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po zakończeniu studiów podjąłem pracę w Polskiej Akademii Nauk, gdzie jednym z moich zadań  było wykonywanie różnego rodzaju analiz glebowych. Dzięki dostępowi do nowoczesnych pracowni mogłem dokładnie poznać cechy topowych glin dostępnych na rynku. Taka analiza pozwoliła mi na zrozumienie jak skład osadu wpływa na jego właściwości. Gliny które produkuje nie są więc wypadkową wyobrażeń ich twórcy, a raczej efektem wnikliwych analiz produktów które uznałem za wzorcowe.       

Moim zdaniem taka wiedza nie jest kluczowa jeśli nie można jej podeprzeć przygotowaniem wędkarskim.  Wędkarstwem wyczynowym zająłem się na studiach, kiedy szybko usamodzielniłem się finansowo i mogłem rozpocząć realizowanie swojej pasji, która trwa do dziś. Dotychczas osiągałem sukcesy na poziomie okręgowym zdobywając dwukrotnie tytuł Mistrza Okręgu, zwyciężając z cyklu GPX Okręgu. Kilkukrotnie startowałem także w Mistrzostwach Polski, jednak na występ na miarę swoich oczekiwań wciąż jeszcze musze poczekać. Doświadczenia jakie wyniosłem z tysięcy godzin spędzonych nad wodą znacząco przyczyniły się do perfekcyjnego dopracowania poszczególnych glin.

Powiązanie ze sobą podstaw naukowych oraz wędkarskich dało w efekcie szereg produktów marki Gliny Natura. Przez kilka lat marka ta ugruntowała swoją pozycję na rynku, znajdując dużą grupę wiernych użytkowników którzy doceniają: wysoką jakość, powtarzalność produktów oraz konkurencyjną cenę. 
  

Z wędkarskim pozdrowieniem      
Mateusz Przebięda

ABC klasycznego feedera cz. 4
Zawody wędkarskie
26
Listopada
Poniżej zamieszczam wyniki z zawodów GN Cup z dnia 19.11.17, k...
15
Listopada
Serdecznie zapraszam na zawody "Zakończenie sezonu 2017". Impreza odb...
8
Listopada
Lista startowa została już zapełniona. W miarę ewentualnego zwalni...