Flagman - perełki w ofercie spławikowej

Marka Gliny Natura istanieje na rynku od 3 lat. W tym czasie staraliśmy się nie tylko ugruntować naszą pozycję, ale również stale udoskonalać i poszerzać asortyment. Komponując  ofertę chcemy umieścić w niej z jednej strony produkty, które sprawdzą się w naszych warunkach, a z drugiej strony nie będą wtórne w stosunku do tego co dostępne jest obecnie w kraju. Biorąc udział w różnego rodzaju Europejskich wydarzeniach wędkarskich (targi, zawody), miałem okazję zapoznać się z ofertą wielu firm, które w większości przypadków nie są znane w Polsce, kilka z nich (Dino, TimarMix) z sukcesem udało się ulokować na naszym rynku. W niniejszym tekście chciałbym  przybliżyć Wam kolejną markę, której od tego roku będziemy dystrybutorem.              


FLAGMAN bo to o nim mowa jest jednym z największych producentów i dystrybutorów sprzętu wędkarskiego na Ukrainie. W swojej ofercie mają produkty dedykowane do każdej metody połowu i na każdą kieszeń. Natomiast my z całej tej ofert wybralismy dla Was tylko i wyłącznie produkty z klasy premium dedykowane dla wędkarzy wyczynowych i miłosników feedera. W niniejszym tekście chciałbym opisać kilka produktów dla wyczynowców, które wywarły na mnie największe wrażenie.Kosz Competition D36 SeatBox  
        

Obecnie jest to najtańszy (1899 zł) na rynku kosz wędakrski oparty na nogach o średnicy 36 mm. Taka grubość nóg gwarantuje stabilność kunstrukcji. Wg producenta siedzisko ma nośność 150 kg i bez wątpienia jest to prawda. Sam ważę przeszło 90 kg i podczas testów byłem zdziwiony stabilnością kosza, bez względu na nacisk, jaki wywierałem na siedzisko położenie stóp i ich zacisków nie uległo zmianie.


Kombajn wyposażono w 6 nóg z czego 4 mają regulowaną wysokość. Pod siedziskiem znajdziecie dwa moduły kasetowe: (I) szuflada boczna, (II) na zestawy. Dodatkowo nad podestem zamontowana jest wyjmowana kaseta na zestawy.

Na tą chwilę do kosza możecie nabyć dodatkowe wyposażenie w postaci, półek bocznych, fajek, uchwtów. W marcu 2017 do oferty zostaną dodane moduły kasetowe oraz balkon.  Kosz w bazowej wersji jest optymalny dla zawodników do 175-180 cm wzrostu, w celu podwyższenia siedziska należny wyposażyć go w dodatkowe kasety.     

Plusy:
- Cena
- Jakość wykonania       
- Stabilność       
- Cena dodatków           

Minusy:
- Dla komfortu łowienia wyżsi zawodnicy muszą dokupić dodatkowe kasety    
- Dodatkowe kasety i Balkon D36 będą dostępne w marcu


Odległościówka Mantaray Elite Slider 3,9 m i 4,2 m
      
Jest to lekka wędka o bardzo szybkiej akcji. Posiada uchwyt kołowrotka FUJI oraz przelotki typu SIC i korkowo piankową rękojeść.
 
Model 3,9 m dedykowany jest przede wszystkim do łowienia mniejszymi spławikami na krótszych dystansach. Wersja 4,2 m jest nieco mocniejsza i bez problemu nada się do łowienia cięższymi sliderami na większych odległościach.  

Tyle suchego opisu, jeśli chodzi o odczucia z wędkowania to jest to kij, który spokojnie można stawiać przy wędkach za około 1000 zł. Łowienie tą wędką to prawdziwa przyjemność. Cena wędziska to odpowiednio 499 zł i  549 zł, obecnie próżno szukać na rynku bardziej opłacalnej oferty. Wędkę "na własne oczy" możecie zobaczyć w filmie poniżej (5:10):Plusy:
- Cena  
- Jakość wykonania       
- Przyjemność płynąca z wędkowania  
Minusy: 
-Brak


Bat Sherman Sword Pole 500, 600          

Bat ten wywarł na mnie ogromne wrażenie. Model 500 waży 132 g, a 600 165 g. Pod względem wagi modele te są nieznacznie cięższe od topowych konstrukcji na rynku. Jednak ciężar to nie wszystko... 

Baty te są kapitalnie wyważone. Porównując je np. do Power Sticka Firmy Traper (którym zresztą bardzo dużo łowiłem), sprawia on ważenie 2x lżejszego i 2x sztywniejszego, dosłownie igła! Kolejna rzecz, która mnie zaskoczyła to grubość dolinka. W modelu 500 ma on średnicę 3,5 metrowej uklejówki i jest 30% mniejsza niż w innych topowych batach tej samej długości! Tym kijem operuje się bardzo łatwo.

Najlepiej sprawdzi się podczas szybkościowego łowienia drobnych ryb. Cena batów to odpowiednio 249 i 329 zł. Po raz kolejny pod względem relacji ceny do jakości są to produkt bezkonkurencyjne.

Plusy:
- Cena  
- Sztywność i szybkość kija         
- Waga i wyważenie      
Minusy
-BrakKołowtorek Sherman Feeder 4000


Świetnie wykonany kołowrotek o szerokiej szpuli. Dedykowany jest do lekkiego feedera. Mechanizm wyposażono w 8 łożysk, a jeden obrót korbką zbiera około 100 cm żyłki i to właśnie ten fakt decyduje o tym, że świetnie sprawdzi się również do odległościówki.
Oprócz dużego nawoju model ten charakteryzuje się nienaganną wręcz pracą hamulca, jest bardzo precyzyjny i miękki. To co mnie osobiście spodobało się najbardziej to praca mechanizmu pod obciążeniem, kołowrotek chodzi bardzo gładko i nie stawia oporów podczas zwijania, nawet przy dużym obciążeniu. Generalnie do jakości wykonania nie można mieć żadnych zastrzeżeń, wszystkie elementy są dobrze spasowane. W kołowrotku nie ma żadnych luzów zarówno w samym mechanizmie jak i poszczególnych elementach ruchomych.  Myślę że świetnie obrazuje to film poniżej.


W zestawie znajdziecie tylko jedną szpule o pojemności 200 m żyłki 0,20 mm. Cena kołowrotka to 289 zł, a koszt zapasowej szpuli to 40 zł. 

Plusy: 
- Gładka i miękka praca mechanizmów nawet pod obciążeniem   
- Szybkość zwijania żyłki 
- Jakość wykonania        
- Precyzyjny hamulec
- Cena     
Minusy: 
-Brak zapasowej szpuli w zestawie


Wszystkie wymienione wyżej produkty będą dostępnie w ofercie sklepu do końca tego tygodnia. W kolejnym tekście postaram się przybliżyć Wam „perełki” w ofercie feederowej.

z wędkarskim pozdrowieniem
Mateusz Przebięda ABC klasycznego feedera cz. 4
Zawody wędkarskie
26
Listopada
Poniżej zamieszczam wyniki z zawodów GN Cup z dnia 19.11.17, k...
15
Listopada
Serdecznie zapraszam na zawody "Zakończenie sezonu 2017". Impreza odb...
8
Listopada
Lista startowa została już zapełniona. W miarę ewentualnego zwalni...